Травми, які погубили кар’єри відомих спортсменів
Зміст
Олена Мухіна, спортивна гімнастика
У 70-тих роках СРСР дізнався, що літні Олімпійські ігри відбудуться в Москві. Багато молодих спортсменів хотіли відібратися на домашню Олімпіаду, але не всім удалося виступити на турнірі. Одні не змогли пробитися крізь сито відбору, іншим пощастило ще менше.
Радянська гімнастка Олена Мухіна самостійно вирішила спробувати виконати найскладнішу зв’язку, але спроба виявилася фатальною. Гімнастка впала головою в підлогу та зламала хребет. Операцію провели вже наступного дня. Лікарі не давали оптимістичних прогнозів. Була надія, що Мухіна зможе стати на ноги, але шансів на повернення до спорту не було.
Реабілітація, яку проводили із застосуванням сучасних методик, себе не виправдала. Мухіна залишилася прикутою до ліжка. Колишня гімнастка померла в 46 років від серцевої недостатності. Травму Мухіна отримала у 20-річному віці.
Андрій Чесноков, теніс
Великий теніс не належить до видів спорту, у яких високий ризик тяжких травм. Багато спортсменів отримують розтягнення зв’язок, вивихи, але серйозні ушкодження трапляються рідко. Історія російського тенісиста Андрія Чеснокова – виняток із правил.
У 1997 році Чесноков грав на турнірі у Філадельфії. Під час матчу проти Тода Вудбріджа Андрій намагався дістати м’яч, який пролетів. Чесноков упав, вивихнувши щиколотку, зламав велику та малу гомілкові кістки. Очевидці розповідали, що хрускіт кісток було чутно на всю арену.
Після травми тенісист проходив відновлення у США. Чесноков зміг повернутися до великого спорту, але через стару травму так і не зміг вийти на колишній рівень. Професійну кар’єру тенісист завершив у 2000 році.
Ян Мазох, стрибки з трампліна
В екстремальних видах спорту ймовірність отримати травму вища. Одним із найнебезпечніших зимових видів спорту залишаються стрибки на лижах із трампліна.
Ян яскраво увірвався до чеської національної команди. Він дебютував на Олімпіаді в Солт-Лейк-Сіті у віці 16 років, але вже через 6 років йому довелося завершити кар’єру. У стрибках з трампліна багато що визначають погодні умови, оскільки швидкість вітру може як допомогти спортсменові, так і принести чимало проблем.
У 2007 році Ян вирушив на черговий етап Кубка світу в Закопане, Польща. Під час другої спроби він утратив координацію під час стрибка та впав обличчям прямо на гору приземлення. Спортсмена оперативно доправили до лікарні, де він дві доби провів у штучній комі. Після семимісячного відновлення стрибун повернувся до тренувань і взяв участь у кількох етапах літнього Гран-прі. Здолати страх перед трампліном він не зумів та у 2008 році оголосив про завершення кар’єри у 22-річному віці.
Іван Гончаров, санний спорт
У 1998 році Іван Гончаров познайомився зі санним спортом, водночас у небезпечний спорт його привів далекий родич Семен Колобаєв. Гончаров почав активно тренуватися та на початку 2000-х років вважався одним із найперспективніших саночників у Росії.
У сезоні 2002/2003 Гончаров у парі з Валерієм Беспаловим дебютував на світовій арені. Спортсмен виступив на юніорському чемпіонаті світу, з якого вирушив на чемпіонат Росії до Красноярська, де сталася страшна трагедія. Під час тренувального заїзду саночників занесло та вони пішли у великий віраж. Беспалов, який був пристебнутий до саней вилетів із траси та влучив у кучугуру, тому відбувся невеликим пошкодженням. Гончаров залишився на трасі, тому його на повній швидкості почало бити об борти.
Коли до спортсмена прийшла допомога, перед ними постала страшна картина. У Гончарова була зламана нога та таз, причому кістки таза розірвали внутрішні органи. Швидка не могла під’їхати до траси, що ще більше знижувало шанси на порятунок. У лікарні спортсмен провів у комі понад тиждень. Ліву ногу Івана не змогли врятувати, її довелось ампутувати. Лікарі, які проводили операцію, були здивовані жагою до життя, тому що від отриманих травм було легко померти.
Шансів на повернення до великого спорту не було. Спортсмен понад п’ять років відновлювався від пошкоджень внутрішніх органів. Пізніше Гончаров почав тренуватися з паралімпійською збірною Росії.
Нодар Кумаріташвілі, санний спорт
Грузинський саночник Нодар Кумаріташвілі загинув у 21 рік за кілька годин до відкриття Олімпіади-2010 у Ванкувері. Спортсмен вилетів із траси під час тренування та врізався в бетонний стовп. Нодара оперативно доставили до лікарні гелікоптером, але через годину він помер, так і не прийшовши до тями. Церемонія відкриття ігор розпочалася хвилиною мовчання.
Міжнародна федерація санного спорту (FIL) провела розслідування та офіційною причиною смерті назвала помилку в пілотуванні. Рідні загиблого вважають, що проєктувальники припустилися помилки під час створення траси. Думка рідних підтримує також те, що ще до старту Олімпіади було змінено конфігурацію траси.